První krůčky k dětské sebelásce

Publikace o fyzickém a psychickém zdraví

Přehledná příručka s aktivitami pro děti pro rozvoj emoční inteligence s vysvětlivkami pro používání podložek na jógu BALAYOGI®.

Publikace První krůčky k dětské sebelásce obsahuje základy vnímaní seberespektu, emocí a také tipy na dýchací a meditační cvičení.

skladem > 5 ks
385 Kč

Na co se v knížce můžete těšit?

Knížku jsme napsali podle skutečné potřeby rodičů, učitelů a všech dospělých, kteří by rádi s dětmi pracovali na rozvoji duševního i fyzického zdraví, ale neví, kde začít. 

Tato publikace není obsáhlou příručkou psychologů a ani neobsahuje celé jógové vědění. Jedná se o uchopitelnou a lehce aplikovatelnou pomoc ve výběru aktivit pro děti a dospívající, abychom my dospělí opravdu chránili jejich duše i těla. 

V knížce naleznete srozumitelné vysvětlení emocí, proč a jak je prožíváme, proč jsou pro nás důležité a jak je můžeme lépe pochopit. K tomu jsou také přidány dostupné hry a aktivity pro děti a mládež na podporu vnímání se. Vše slouží jako prevence duševních onemocnění, která je absolutně zásadní ve vývoji jedinců. 

Dále také popisujeme unikátní podložku a vysvětlujeme práci s ní. Má na sobě rozmístěné symboly, které pomáhají dětem v orientaci. Navíc každý cvik je vyfocen na poutavé fotografii a děti mají hned větší chuť do cvičení. Samozřejmostí je popis jednotlivých ásan (pozic) tak, aby byly provedeny správně a dospělí tak mohli dětem pomoci v nastavení zdravého držení těla. 

Brániční dech nebo jak děti rády říkají "dech do bříška" je důležitou součástí rozvoje dítěte, jelikož je naprosto klíčový pro správné fungování organismu. Tento hluboký "léčivý" dech zklidňuje myšlenky, zlepšuje trávení a spánek, zvyšuje koncentraci, posiluje respirační systém a podporuje relaxaci. K tomuto dechu se děti (a často ani my dospělí) během dne vůbec nedostaneme. Děti často dýchají pouze krátkým dechem do horní části plic. Proto hry, které v příručce zmiňujeme, jsou osvědčené jako zábavné a užitečné zároveň. Pomáhají plyšáci a další pomůcky, jako je např. oblíbený dýchací míček.

Spoluautoři publikace První krůčky k dětské sebelásce:

Mgr. Tereza Hrušková

Zakladatelka projektu #nekaslinasebe v rámci @kpsychologovi popisuje důležitost vnímání emocí v publikaci První krůčky k dětské sebelásce.

Dr. Petr Zahradník, Ph.D.

Fyzioterapeut pomáhající dospělým od bolestí těla a miminkům a dětem, aby jejich vývoj byl zdravý a harmonický. Propojuje fyzický pohled na naše tělo s našimi životními prožitky a vnímá, že od dětí bychom se měli učit zejména my dospělí. A to nejen v držení těla.